Belka
Niedziela, 5 Maja 2024   imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Warsztaty wędkarskie w świetlicy w Niezdowie

Data publikacji: 2019-05-30, Data modyfikacji: 2019-06-01
A A AWydrukDrukuj  
 
30-05-2019 / czwartek    W ramach realizacji zadania pn. „Remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Niezdowie wraz z wyposażeniem na potrzeby popularyzacji dziedzictwa rybackiego” w dn. 29.05.209r. w świetlicy w Niezdowie odbyły się pierwsze warsztaty wędkarskie dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Koło Wędkarskie SAZAN. W warsztatach wzięły udział 2 grupy w wieku szkolnym. Uczestnicy zapoznali się m.in. z  historią i tradycjami rybackimi regionu opolskiego oraz poznali obowiązki i zasady działalności Koła Wędkarskiego. Dzieci i młodzież poznały gatunki ryb występujące w opolskich stawach, jak również miały okazje zagłębić się w metody hodowli i połowu ryb oraz budowę sprzętu wędkarskiego. Młodsza grupa wykonała także prace plastyczne o tematyce rybnej. Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego  „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak” na lata 2016 – 2022.     Celem operacji jest popularyzacja wieloletniego dziedzictwa rybackiego, akwakultury i rybołówstwa.  

Pełna treść wiadomości na: 1425 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski lubelskie

    Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

    Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

    Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola