Belka
Wtorek, 28 Maja 2024   imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w województwie lubelskim - kwiecień 2022 roku

Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w...

Data dodania: 2022-04-24
Najbliższe - Obsza, ulica Obsza 36, 26.04.2022, godz. 11:00 - 13:30 więcej »
 
WIOSENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE

WIOSENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW PRZECIWKO...

Data dodania: 2022-04-05
Informuję, że w dniach od 7 do 9 kwietnia 2022 r.* na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. więcej »
 
Powitanie wiosny w Parku Miejskim

Powitanie wiosny w Parku Miejskim

Data dodania: 2022-03-25
„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!” więcej »
 
Prosto i niedrogo: wakacyjna przemiana dziecięcego pokoju

Prosto i niedrogo: wakacyjna przemiana dziecięcego...

Data dodania: 2020-08-16
Dzieci dorastają błyskawicznie. Maskotki czy postacie z bajek zamieniają na ulubionych piosenkarzy i aktorów szybciej, niż zdążymy się zorientować. Dlatego warto wykorzystać wakacje na to, by odświeżyć pokój najmłodszych członków rodziny i dostosować go do nowych wymagań i oczekiwań. Oczywiście w nieskomplikowany i niekosztowny sposób – jak? Instrukcja poniżej!  więcej »
 
 Artykuły gospodarstwa domowego inaczej – do czego wykorzystuje je szef kuchni?

Artykuły gospodarstwa domowego inaczej – do...

Data dodania: 2020-08-16
Długie godziny spędzone w kuchni potrafią wiele nauczyć – co z czym połączyć, aby było smakowicie i oryginalnie, ale także jak usprawnić sam proces przygotowywania potraw. Wiedzą o tym najlepiej profesjonalni kucharze, którzy sztukę tworzenia patentów i nowych rozwiązań opanowali do perfekcji – dzięki temu gotuje się szybciej, łatwiej, a do tego zawsze z doskonałym efektem. Do czego wykorzystują w swojej pracy obecne w każdej kuchni artykuły gospodarstwa domowego? Przedstawiamy kilka ciekawych i niedrogich pomysłów. więcej »
 
20 ton żywności od Tesco dla potrzebujących

20 ton żywności od Tesco dla potrzebujących

Data dodania: 2020-04-07
Chcąc wesprzeć organizacje, które pomagają osobom najbardziej potrzebującym, Tesco przekaże Bankom Żywności oraz Caritas Polska dodatkową żywność, która już w najbliższych dniach trafi do osób znajdujących się w trudnej sytuacji. więcej »
 
 

Wyłożenie planu zagospodarowania

Data dodania: 2019-07-08
08-07-2019 / poniedziałek Obwieszczenie Burmistrza Opola Lubelskiego o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Opole Lubelskie wraz z prognozą oddz... więcej »
 
 

Wakacje z OCK na sportowo

Data dodania: 2019-07-02
Program imprez sportowych: szczegółyn na stronie OCK - link Data wydarzenia: 21 Lipiec 2019 08:12 do 17 Sierpień 2019 08:12 więcej »
 
 

Wakacje w OCK

Data dodania: 2019-07-02
Plan wakacyjnych turnusów dla dzieci organizowanych w Opolskim Centrum Kultury. Poniżej znajdziecie terminy, w których odbędą się zajęcia oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczą... więcej »
 
 

Zmiana studium

Data dodania: 2019-06-28
27-06-2019 / czwartek Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Opole Lubelskie. Do pobrania: ZałącznikWielko&... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 78
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola