Belka
Wtorek, 28 Maja 2024   imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dyżury konsultanta PGNiG w COI

Data publikacji: 2019-06-14, Data modyfikacji: 2019-06-16
A A AWydrukDrukuj  
 
14-06-2019 / piątek 31 maja Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i Piotr Przywara – Dyrektor Obszaru Rzeszowskiego PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych działań na rzecz trwałej poprawy jakości powietrza atmosferycznego w Gminie Opole Lubelskie. Pierwszym wymiernym efektem tego porozumienia jest powstanie punktu konsultacyjnego dla mieszkańców gminy w którym oddelegowany pracownik PGNiG OD będzie pełnił dyżury i udzielał informacji oraz merytorycznego wsparcia mieszkańcom i przedsiębiorcom chcącym eliminować paleniska opalane paliwem stałym i zastępować je piecami zasilanymi paliwem gazowym. Punkt konsultacyjny działa w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca w godzinach 9:00-13:00 w Centrum Obsługi Inwestora (ul. Strażacka 8). Ponadto, oprócz działań edukacyjno – informacyjnych, gmina we współpracy z PGNiG OD będzie etapowo wprowadzać projekt stopniowej rozbudowy sieci gazowej, tak, aby dostęp do tej sieci objął docelowo cały obszar gminy.

Pełna treść wiadomości na: 1449 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola