Belka
Wtorek, 23 Lipca 2019   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Telewizyjny Kurier Lubelski – wydania archiwalne – 1973

 
Emisja: 27.09.2016 (w programie Telewizyjny Kurier Kielecki - 14.10.1971), 28.09.2016 (powtórka) Tematy: Relacja z zakończenia żniw w woj. lubelskim; Zbiór jabłek w okolicach Józefowa nad Wisłą; Modernizacja cukrowni w Rejowcu; Wizyta w cukrowni w Opolu Lubelskim; Nowości mleczarskie w sklepach; Wizyta w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Lublinie. [Scenariusz: Kazimiera Błażewicz-Izdebska Zdjęcia: Andrzej Borys Montaż: Ewa Grzegorkiewicz] *omówienie i tytuł zaczerpnięte z emisji powt. 28.09.2016 Omówienie oryg. z programu na 27.09.2016: Telewizyjny Kurier Kielecki - 14.10.1971 (tytuł występujący w programie, EPG i Telegazecie) Tematy: Produkcja w czynie zjazdowym w Fabryce Porcelany w Ćmielowie; Działalność Fabryki Maszyn Rolniczych w Kunowie; Zmiana profilu produkcji w Zakładach Górniczo-Hutniczych w Zębcu; Jubileusz 50-lecia kieleckich Zakładów Wyrobów Metalowych. Scenariusz: Jerzy Alukiewicz Zdjęcia: Mikołaj Nesterowicz Montaż: Alicja Górczyńska

 


Kroniki PRL-u
 
Data pliku video: 2016-09-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola