Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rusza drugi etap przebudowy ulicy Puławskiej

Data publikacji: 2018-05-09, Data modyfikacji: 2018-05-10
A A AWydrukDrukuj  
 
09-05-2018 / środa 9 maja ruszy drugi etap przebudowy ulicy Puławskiej w Opolu Lubelskim. Jest to kontynuacja prac rozpoczętych jeszcze w 2017 roku. Całe zadanie zostało podzielone na dwie części w związku z trudnościami związanymi z wyłonieniem wykonawcy na pierwszy etap inwestycji w którym na całej długości ulicy Puławskiej wykonywano kanalizację sanitarną i sieć wodociągową. Nowe rury pozwolą na bezawaryjną ich eksploatację przez następnych kilkadziesiąt lat. „Po dwóch nieudanych próbach wyłonienia w przetargu wykonawcy na tę inwestycję zdecydowaliśmy się podzielić ją na dwa etapy i pierwszy etap zlecić Opolskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu, aby prace ruszyły możliwie szybko” mówi Dariusz Wróbel - Burmistrz Opola Lubelskiego. Prace trwały do kwietnia 2018 roku. Teraz do prac przystępuje wyłoniona w przetargu firma Eko Drogpol z Urzędowa. W ramach przebudowy cała ulica Puławska na długości 282 mb, od skrzyżowania z ul. Lubelską, otrzyma nową nawierzchnię bitumiczną, a 7 zjazdów wykonanych zostanie z kostki brukowej o grubości 8 cm. Wykonane zostaną nowe chodniki, usunięte wcześniej drzewa zastąpią nowo nasadzone drzewa, zlokalizowane niżej, między blokiem a skarpą. Chodniki będą wykonane z nowej kostki brukowej, a ich krawężniki zostaną obniżone co umożliwi wjazd na nie samochodów. W ramach pasa drogowego wyodrębniony zostanie chodnik o szerokości 2 metrów. Miejsce wydzielone w nim innym kolorem kostki brukowej służyć będzie do zatrzymywania się i postoju aut. Cała przebudowa ma na celu m.in. rozwiązanie problemu z przejazdem ul. Puławską na odcinku od skrzyżowania z ul. Morwową do skrzyżowania z ul. Targową i Rzemieślniczą.  Kierowcy, którzy często korzystają z tego odcinka ulicy Puławskiej znają problem doskonale. Lewa strona ulicy, wzdłuż bloków, jest stale zajęta przez parkujące samochody, co praktycznie uniemożliwia wyminięcie się samochodów jadących z przeciwnych kierunków. W przypadku szerszych samochodów np. busów manewr wyminięcia jest zupełnie niewykonalny. Po przebudowie ruch będzie mógł swobodnie odbywać się obie strony. Cała inwestycja sfinansowana jest z budżetu gminy. Wykonawca ma czas na wykonanie prac do końca czerwca. Koszt wykonania sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej to 465 830,70 zł a przebudowy ulicy - 483 980,40 zł.

Pełna treść wiadomości na: 1020 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola