Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Remont świetlicy w Niezdowie

Data publikacji: 2019-02-04, Data modyfikacji: 2019-02-05
A A AWydrukDrukuj  
 
05-09-2018 / środa 22.08.2019 miało miejsce podpisanie umowy o dofinasowanie  na realizację operacji pn. „Remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Niezdowie wraz z wyposażeniem na potrzeby popularyzacji dziedzictwa rybackiego”. Zadanie to jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak” na lata 2016 – 2022 w ramach Działania 4.2 - Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. Celem operacji jest popularyzacja wieloletniego dziedzictwa rybackiego poprzez remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Niezdowie wraz z wyposażeniem. W ramach promowania, zachowania i upowszechniania dziedzictwa kulturowego akwakultury i rybołówstwa wykonywane będą m.in. takie działania jak: •    utworzenie stałej ekspozycji dziedzictwa rybackiego -plansze edukacyjne o tematyce rybołówstwa, wędkarstwa, ryb (w tym tradycyjnych produktów regionu opolskiego)•    zakup panelu multimedialnego wraz z oprogramowaniem do edukacji w w/w zakresie przez grę i zabawę dla najmłodszych •    organizacja całorocznych warsztatów edukacyjnych wędkarskich dla szkoleń dzieci i młodzieży całego obszaru LGD w zakresie dziedzictwa historycznego i przyrodniczego rybactwa prowadzonych przez koło wędkarskie SAZAN. Dzieci i młodzież będą mogły zapoznać się m.in. z  historia i tradycjami rybackimi regionu opolskiego, poznać obowiązki i zasady działalności Koła Wędkarskiego, gatunkami ryb opolskich stawów, podstawą hodowli ryb, metodami i technikami połowu ryb, budowa sprzętu wędkarskiego. •    organizacja warsztatów edukacyjno-integracyjnych na terenie gospodarstwa rybackiego, gdzie grupy zorganizowane dzieci i młodzieży będą mogły zapoznać się z przebiegiem procesu hodowli i wytwórstwa produktów lokalnych. W ramach remontu świetlicy na cele popularyzacji dziedzictwa rybackiego wykonane zostaną min. roboty rozbiórkowe, roboty konstrukcyjne w tym w szczególności przebudowa klatki schodowej, wzmocnienie stropów, poszerzenie/zamurowanie otworów w ścianach wraz z wykonaniem nadproży. Wybudowana zostaną nowe kominy wraz z pionami wentylacyjnymi. Przebudowany będzie dach, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Powstaną nowe ścianki działowe, posadzi i tyki. Świetlica uzyska nowe instalacje wod-kan, gazową, c.o., elektryczną-odgromową i wentylacyjną. Termin realizacji: 04.2019

Pełna treść wiadomości na: 1285 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski lubelskie

    Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

    Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

    Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola