Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Opolski Topór 2018 przyznany

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
19-12-2018 / środa Dziesiąty już raz przyznano tytuł i statuetkę Opolskiego Topora – nagrodę Burmistrza Opola Lubelskiego dla najbardziej aktywnego społecznie przedsiębiorcy z naszej gminy. Po raz pierwszy nagrodę tą wręczał Burmistrz Sławomir Plis.Uroczystość odbyła się 18 grudnia 2018 roku w Opolskim Centrum Kultury. Wśród gości pojawili się m.in. przedstawiciele Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego, Starosta Opolski Dariusz Piotrowski i oczywiście zaproszeni przedsiębiorcy z Gminy Opole Lubelskie. Laureatem tegorocznego kryształowego Opolskiego Topora została firma Piekarnia-Cukiernia „Smaga” Państwa Ireny i Jana Smagów, a wyróżnienia powędrowały do firm JAAK Zadole, JW. Komputer i Geomax S.j. Swoje wyróżnienie trzeci rok z rzędu przyznało Stowarzyszenie Owocne Inwestycje. Tym razem Laur Przedsiębiorczości trafił do Gospodarstwa Agroturystycznego „Sadyba Rozalin” pana Mirosława Gołosia.Po raz drugi wybrano społecznika roku - został nim instruktor Opolskiego Centrum Kultury – Sławomir Ignatowski, zaangażowany w organizację wielu przedsięwzięć sportowych na terenie gminy.

Pełna treść wiadomości na: 1216 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski lubelskie

    Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

    Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

    Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola