Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Modernizacja ul. Kaliszańskiej zakończona

Data publikacji: 2018-12-12, Data modyfikacji: 2018-12-14
A A AWydrukDrukuj  
 
12-12-2018 / środa Zakończyły się prace przy ul. Kaliszańskiej - zakres robót obejmował modernizację drogi gminnej w granicach miasta. Ułożona została nowa nawierzchnia asfaltowa i ciąg pieszo – rowerowy o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 2,6 m. Ponadto zakres prac przewidywał wykonanie zjazdów do posesji z kostki brukowej, przepustów pod zjazdami, budowę wyniesionego przejścia dla pieszych z oznakowaniem aktywnym z zasilaniem hybrydowym oraz poboczy gruntowych umocnionych kruszywem. Przebudowane zostały także dwa skrzyżowania i zatoka autobusowa. Całość uzupełniło nowe oznakowanie pionowe i poziome a także na nowo zagospodarowany został teren zieleni przy drodze. Całkowity koszt inwestycji - 2.042.080,20 zł. Przed remontem samej drogi i położeniem nowej nawierzchni prowadzone były prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w ramach realizowanego projektu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Opole Lubelskie – etap II" Powstało tu  400 m sieci kanalizacji sanitarnej i ok. 50 m odgałęzień do działek. W ciągu ulicy wybudowano również, tak oczekiwana przez mieszkańców sieć kanalizacji deszczowej wraz ze studniami rewizyjnymi i studzienkami wpustowymi z osadnikami. Zadanie to zostało zrealizowane w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” Oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Wartość całkowita zadania: 9.717.678,50 PLN Dofinansowanie: 4.864.414,62 PLN

Pełna treść wiadomości na: 1209 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola