Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Energia Słoneczna

Data publikacji: 2019-02-12, Data modyfikacji: 2019-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 
źródło: Unsplash.com   Energia słoneczna, jedno z najczęściej wykorzystywanych źródeł energii odnawialnej, zarówno w przemyśle jak i gospodarstwach domowych. Ten sposób pozyskiwania energii ma niezwykle małe wymagania. Potrzebna jest jedynie  odpowiednia ilość światła i właściwy kąt nachylenia paneli. W wielu miejscach w Polsce możemy znaleźć instalacje fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne na dachach budynków jednorodzinnych oraz na dachach budynków usługowych. Istnieją dwie możliwości wykorzystywania energii słonecznej, fotowoltaiczna i cieplna.   W instalacji cieplnej, dzięki kolektorom słonecznym światło słoneczne nagrzewa płyn znajdujący się wewnątrz kolektorów, ciepło jest wykorzystywane do ogrzania innych instalacji wodnych. Panele fotowoltaiczne, dzięki zastosowaniom fizycznym krzemu zamieniają energie słoneczną na energię elektryczną, zebraną energię możemy wykorzystać do zasilenia każdego urządzenia elektrycznego, które posiadamy w naszych domach. Istnieją sytuację, w których uzyskana energia przewyższa zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwie domowym. Dzięki takim rozwiązaniem na rachunki za energię elektryczną mogą wynieść zero złotych. 

Pełna treść wiadomości na: 1297 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski lubelskie

    Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

    Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

    Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola