Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Energia Kinetyczna

Data publikacji: 2019-02-12, Data modyfikacji: 2019-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 
źródło: Unsplash.com Energia kinetyczna, czyli energia pochodząca z przemieszczających się mas powietrza. Wiatr wykorzystywany jest do wytworzenia energii elektrycznej za pomocą turbin wiatrowych, wiatraków oraz pomp wiatrowych. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych źródeł  energii odnawialnej w naszym kraju. Widok farm wiatrowych, oprócz Danii, Irlandii i Portugalii, na stałe wpisuje się również w Polski krajobraz. Do jej zalet należy małe zapotrzebowanie przestrzenne i gruntowe, dlatego możemy je zobaczyć pośród pól uprawnych, ponieważ wiatraki nie wpływają na uprawę ziem. Konstrukcje wiatraków mogą powstać niemal w każdym miejscu, gdzie średnia prędkość wiatru jest większa niż 4 m/s. Istnieje wiele rozwiązań zarówno dla dużych instytucji i firm jak i indywidualnych właścicieli, dzięki niskim kosztom inwestycji.

Pełna treść wiadomości na: 1296 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski lubelskie

    Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

    Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

    Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola