Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XLII sesja Rady Miejskiej

Data publikacji: 2017-12-21, Data modyfikacji: 2017-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
21-12-2017 / czwartek Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1875) oraz  § 25  ust.  1 i 2 Statutu  Gminy Opole Lubelskie  (tekst jednolity - uchwała  Nr  XXXI/219/2013 Rady Miejskiej z dnia 10.10.2013 r. (Dz. Urz. Województwa Lubelskiego  poz. 4511 z 08.11.2013 r.) - z w o ł u j ę  na dzień 29 grudnia 2017 r.  na godz. 1200  XLII  sesję  Rady  Miejskiej w Opolu Lubelskim. Obrady odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego (parter) przy ul. Lubelskiej 4. Porządek obrad sesji:1.    Otwarcie sesji.2.    Przyjęcie porządku obrad.3.    Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.4.    Interpelacje i zapytania radnych.5.    Sprawozdanie Burmistrza z działalności międzysesyjnej.6.    Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego  Programu  Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok.7.    Podjęcie  uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej.a)    odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej.8.    Uchwalenie budżetu gminy Opole Lubelskie na 2018 rok:a)    odczytanie projektu uchwały budżetowej,b)    opinia Komisji Budżetu, Promocji i Rozwoju do  projektu budżetu,c)    odczytanie opinii pozostałych Komisji stałych Rady Miejskiej do projektu  budżetu,d)    odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały     budżetowej, opinii o możliwości sfinansowania deficytu budżetowego,e)    dyskusja nad projektem uchwały budżetowej,f)    głosowanie nad  uchwałą budżetową na rok 2018.9.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu gminy Opole Lubelskie na 2017 rok.10.    Podjęcie uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej.11.    Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Województwu Lubelskiemu w zakresie prac związanych z utrzymaniem zieleni oraz czystości w okresie letnim i zimowym przy drodze wojewódzkiej na terenie miasta Opole Lubelskie w 2018 roku.12.    Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Opole Lubelskie na lata 2017-2023. 13.    Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lubelskim.14.    Podjęcie uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo –   wschodniej części miasta Opole Lubelskie.15.    Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego    miasta Opole Lubelskie.16.    Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.17.    Sprawy  różne i wolne wnioski. 18.    Zamknięcie obrad. Z poważaniemMarek PlisPrzewodniczący Rady Miejskiej               

Pełna treść wiadomości na: 905 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola