Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyniki wyborów w Gminie Opole Lubelskie

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
26-10-2018 / piątek 21 października mieszkańcy miasta i gminy Opole Lubelskie wybierali swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, Sejmiku Wojewódzkiego Lubelskiego. Wybierali również Burmistrza Opola Lubelskiego po raz pierwszy na 5-letnią kadencję. W celu przeprowadzenia głosowania na terenie gminy utworzonych zostało 15 okręgów wyborczych. Głosowania odbyło się w 18 obwodowych komisjach wyborczych – 16 stałych oraz w zakładzie karnym i szpitalu. W całej gminie było 14138 wyborców uprawnionych do głosowania, z których 6962 wydano karty do głosowania. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 6961 wyborców, co stanowi 49,24% uprawnionych do głosowania. W wyniku wyborów do Rady Miejskiej z 9 zarejestrowanych komitetów wyborczych swoich radnych będzie miało 5 z nich. KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 9 (40,77% otrzymanych głosów ważnych), KWW MAŁA OJCZYZNA – 2 (21,50%), KOMITET WYBORCZY PSL (22,53) – 2 oraz KWW - GAŁEK WIESŁAW (3,03%) i KWW WSPÓLNIE DLA OPOLA (8.23%) po 1. Pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miejskiej zwołuje komisarz wyborczy na dzień przypadający w ciągu 7 dni po upływie kadencji rady. Obecna kadencja rady upłynie w dniu w dniu 16 listopada br. Z kolei do Rady Powiatu 5 mandatów przysługujących naszej gminie otrzymali: KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ i KWW MAŁA OJCZYZNA po 2 oraz KOMITET WYBORCZY PSL 1. Ogółem 19 mandatów w Radzie Powiatu przypadnie: KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 8, KOMITET WYBORCZY PSL – 7 i KWW MAŁA OJCZYZNA – 4. Nowym Burmistrzem Opola Lubelskiego został Sławomir Plis - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, który otrzymywał o 187 głosów więcej od dotychczasowego Burmistrza Dariusza Wróbla - KWW MAŁA OJCZYZNA. Niestety, rządnemu z kandydatów z naszej gminy nie udało się dostać do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Wśród 33 nowych radnych sejmiku znajdzie się 18 przedstawicieli KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (44.04% otrzymanych głosów ważnych), 7 KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA (18,19%), 7 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE (19,30%) I 1 przedstawiciel KWW SLD LEWICA RAZEM (5,88%). Pełne szczegółowe wyniki dostępne są na stronie: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/061205#geo_committee_stat

Pełna treść wiadomości na: 1167 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola