Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tydzień Kultury Miejskiej za nami

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
25-09-2018 / wtorek Pierwszy Tydzień Kultury Miejskiej w Opolu Lubelskim za nami. Interdyscyplinarne wydarzenie, które organizowane było jako jeden z punktów obchodów 600-lecia Opola Lubelskiego.W organizację Tygodnia Kultury Miejskiej zaangażowane były szkoły podstawowe i szkoły średnie  oraz Opolskie Centrum Kultury. Każdy dzień poświęcony był innej tematyce: zawodom sportowym, tańcowi i muzyce, historii i tradycji, turystyce i produktom regionalnym, filmowi i muzyce. Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach TKM były ogólnodostępne dla mieszkańców i bezpłatne. Szczególnym dniam Tygodnia była sobota, poświęcona sztuce filmowej i pokazowi najlepszych filmów opolskigo festiwalu FILMOFFO. Odbyło się wtedy w kinie spotkanie z pochodzącą z Opola Lubelskiego aktorką Małgorzatą Ostrowską-Królikowską i jej synem, również aktorem, Antonim Królikowskim. Po spotkaniu można było obejrzeć film z jego udziałem "Dywizjon 303 - prawdziwa historia".Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z wydarzeń "Tygodnia Kultury Miejskiej:.

Pełna treść wiadomości na: 1123 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     
    Polecane

    DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

     
    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski lubelskie

    Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

    Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

    Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola