Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Turniej BRD 2018

Data publikacji: 2018-04-18, Data modyfikacji: 2018-04-18
A A AWydrukDrukuj  
 
18-04-2018 / środa Organizacja i uczestnictwo w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to od wielu lat tradycja w Szkole Podstawowej nr 1. Także i w tym roku - 17 kwietna - w na obiektach tej szkoły odbył się konkurs gminny XLI edycji Turnieju. W dwóch grupach wystartowało pięć szkół podstawowych i trzy gimnazja z naszej gminy. W obu kategoriach zwyciężyły drużyny SP Nr 1 i będą reprezentować miasto i gminę Opole Lubelskie w Finale Powiatowym, który również odbędzie się w tej szkole.Jakub Kwaśniak zdobył ponadto puchar Burmistrza Opola Lubelskiego jako najlepszy zawodnik w kategorii Szkół Podstawowych, a Piotr Kowalski uzyskał tytuł najlepszego zawodnika w kategorii Gimnazjum. Konkurs BRD to wieloetapowe zmagania uczestników w kilku konkurencjach. Są to podwójne testy z przepisów,  jazda wyznaczoną trasą po miasteczku ruchu drogowego, pokonanie skomplikowanego toru przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej. Pełne wyniki Zawodów Gminnych Turnieju BRD: Kategoria - uczniowie Szkoły Podstawowe 1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskim2. Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach3. Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim4. Szkoła Podstawowa w Skokowie5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu Lubelskim  Kategoria - uczniowie Gimnazjum 1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskim2. Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu Lubelskim Zwycięskie drużyny SP Nr 1 wystąpiły w składzie: Szkoła Podstawowa:     Sandra Kuś    Patrycja Jarska    Bartosz Kucharczyk    Jakub Kwaśniak Gimnazjum:     Arkadiusz Prościński    Mariusz Mroczkowski    Piotr Kowalski Opiekun drużyn i koordynator Turnieju - Mariusz Zielonka

Pełna treść wiadomości na: 997 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola