Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkody wyrządzone przez bobry

Data publikacji: 2018-01-04, Data modyfikacji: 2018-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
04-01-2018 / czwartek    Coraz więcej interesantów z terenu naszej gminy zgłasza się do Urzędu Miejskiego w celu zgłoszenia szkód wyrządzonych przez bobry. Informujemy, że organem odpowiedzialnym za oględziny i szacowanie szkód wyrządzonych przez gatunki zwierząt objęte ochroną gatunkową, w tym bobry europejskie, jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie. Prowadzone postępowanie w tego typu sprawach nie ma charakteru postępowania administracyjnego lecz cywilnoprawnego (Regionalny Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie jest stroną w postępowaniu cywilnoprawnym) i w związku z tym nie przysługuje odwołanie lub zażalenie w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Poszkodowani nie zgadzający się z proponowaną wielkością odszkodowania mogą dochodzić swoich roszczeń wyłącznie w postępowaniu cywilnoprawnym przez sądami powszechnymi zgodnie z art. 126 ust. 10 ustawy o ochronie przyrody. Poniżej podajemy adresy do kontaktu w ww. sprawach. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie ul. Bazylianówka 46, 20-144 Lublin tel.: 81 71-06-500, fax: 81 71-06-501 pok. 17 (I piętro) e-mail: sekretariat.lublin@rdos.gov.pl Wydział Spraw Terenowych V w Kazimierzu Dolnymul. Lubelska 4a, 24-120 Kazimierz Dolny wycena szkód w powiecie: ryckim, puławskim, opolskim, kraśnickimOsoba do kontaktu: Marzanna Jarosz-Sosik, tel. 81 88-10-807 e-mail:msosik@rdos.lublin.pl Pod poniższym linkiem można pobrać wszystkie potrzebne do zgłoszenia szkód dokumenty.http://bip.lublin.rdos.gov.pl/oledziny-i-szacowanie-szkod-wyrzadzonych-przez-bobry

Pełna treść wiadomości na: 909 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola