Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stadion będzie gotowy na czas

Data publikacji: 2018-05-22, Data modyfikacji: 2018-05-22
A A AWydrukDrukuj  
 
22-05-2018 / wtorek Każdego dnia widać postępy prac na stadionie przy ul. Kolejowej. Zamontowano już automatyczny system zraszania płyty boiska, ułożona jest warstwa wegetacyjna, w najblizszych dniach posiana będzie trawa. W minionym tygodniu, 11 maja odebrany i wypróbowany został automatyczny system nawadniania płyty boiska sterowany komputerowo. Pozwoli on w przyszłości na utrzymanie murawy boiska w należytym stanie. Ułożona została już także warstwa wegetacyjna, na której rozsiania będzie mieszanka traw. Ułożenie tej warstwy było skomplikowanym zabiegiem wymagającym wymieszania materiały ziemnego i piasku w odpowiednich proporcjach. Urządzenie do tego celu zostało sprowadzone aż z Gdańska. Inspektor nadzoru mieszankę tą ocenił bardzo wysoko porównując ją do najlepszych stadionów w Polsce.Obecnie wykonywane są na stadionie roboty związane z dalszym montażem zbrojenia stropu trybuny żelbetowej południowej i ziemnej północnej. Wykonywany jest ciąg pieszo-jezdny z kostki brukowej. Instalowane jest zewnętrzne ogrodzenie. Do wykonania pozostał montaż masztów oświetleniowych, wyposażenia sportowego boiska i dalsze utwardzanie obiektu. Powstanie też zadaszenie południowej trybuny. Prace przebiegają zgodnie z planem. Wykonawca ma zakończyć wszelkie prace w na stadionie w sierpniu, a po przeprowadzeniu procedurach odbiorowych będzie on oddany do użytku w trzecim kwartale br.

Pełna treść wiadomości na: 1034 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola