Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sprawdź swój angielski - test

Data publikacji: 2018-05-17, Data modyfikacji: 2018-05-18
A A AWydrukDrukuj  
 
17-05-2018 / czwartek Wkrótce ruszają zapisy do II Opolskiego Testu Znajomości Języka i Kultury Krajów Anglojęzycznych „Angielskie Opole Lubelskie”. Tegoroczni uczestnicy w 90 minut odpowiedzą na 120 pytań (100 językowych i 20 dotyczących kultury). Kiedy? Już 6 czerwca! Dla kogo jest „Angielskie Opole Lubelskie”?W teście może wziąć udział każdy, kto skończył 13 lat – zarówno młodzież szkolna, studenci, jak i dorośli. Choć konkurs jest dedykowany głównie mieszkańcom gminy Opole Lubelskie, to mile widziani są również uczestnicy spoza niej. Test – oprócz oczywistej rywalizacji o zaszczytne podium – pozwala sprawdzić znajomość angielskiego słownictwa, gramatyki i kultury (Anglii, USA i Australii) oraz rozumienie ze słuchu. Każdy uczestnik otrzyma mailem swój wynik punktowy wraz z informacją o tym, które zajął miejsce w rankingu testu. Limit miejsc wynosi 150 osób. Jak dokonać zgłoszenia?Zgłosić można się na dwa sposoby – za pośrednictwem nauczyciela języka angielskiego, który może zgłosić do konkursu maksymalnie 10 uczniów lub indywidualnie (formularze zgłoszeniowe dla obu opcji są dostępne na stronie organizatora www.jollyjelly.edu.pl). Zapisy są przyjmowane od 10 maja do 5 czerwca pod adresem e-mail: angielski.jollyjelly@gmail.com. Wszystkie informacje o konkursie będą też dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku. Otrzymanie każdego ze zgłoszeń  zostanie potwierdzone mailem (lub odrzucone w razie podania niepełnych/nieczytelnych danych bądź przekroczenia limitu miejsc). Udział w teście jest bezpłatny. Czego można spodziewać się podczas testu?Pytania w „Angielskim Opolu Lubelskim” mają charakter testowy (należy wybrać prawidłową odpowiedź spośród czterech opcji: a, b, c, d). Część zadań będzie wyświetlana na kinowym ekranie (materiał filmowy i pytania dotyczące kultury). Wszystkie pytania drukowane w teście są sformułowane po angielsku, pytania z zakresu kultury są w języku polskim. Co jeszcze trzeba wiedzieć?6.06.2018 r. (środa) to data, którą należy zanotować w kalendarzu. W tym roku startujemy rano – rejestracja rusza o 9:30, test piszemy od 10:00 do 11:30. Należy zarezerwować dokładnie 90 minut (nie ma możliwości opuszczenia sali przed końcem testu). Informacja o tym kto zajął miejsca na podium, pojawi się na stronie organizatora już tego samego dnia, o 19:00. Indywidualne wiadomości dla uczestników, którzy zajęli miejsca poza podium zostaną wysłane maksymalnie w ciągu 7 dni od daty konkursu. Wszelkie pytania proszę kierować do organizatora mailowo: angielski.jollyjelly@gmail.com, telefonicznie: 576 155 959 lub osobiście: Jolly Jelly Szkoła Języków Obcych, ul. Nowy Rynek 2 (wejście obok banku PKO), 1 piętro. Patrycja Olejniczak

Pełna treść wiadomości na: 1030 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola