Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Specjalna Strefa Rewitalizacji uchwalona

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
19-10-2018 / piątek 16 października Rada Miejska przyjęła uchwałę wprowadzającą w wyznaczonym obszarze centrum miasta tzw. Specjalną Strefę Rewitalizacji. Jest to rozwiązanie służące usprawnieniu realizacji ściśle wskazanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Regulacje dotyczące Specjalnej Strefy Rewitalizacji (SSR) znalazły się w rozdziale 5 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji. Ustanowienie Specjalnej Strefy Rewitalizacji to trzeci etap realizacji ustawy o rewitalizacji. Dopiero teraz gmina ma możliwości realnego finansowego wsparcia remontu i modernizacji (nawet do 80% kosztów) w budynkach będących w posiadaniu prywatnych właścicieli.  Celem ustanowienia SSR jest bowiem zapewnienie sprawnej realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych, w szczególności o charakterze społecznym oraz gospodarczym, środowiskowym, przestrzenno-funkcjonalnym lub technicznym. Specjalna Strefa Rewitalizacji stanowi zarazem postać obszaru specjalnego, na którym obowiązuje szczególny porządek prawny. W Opolu Lubelskim wprowadzenie SSR było niezbędne aby móc realizować specjalne programy wsparcia dla mieszkańców. Programy te, opracowane w ramach projektu przygotowującego miasto do rewitalizacji, zawarte są w Gminnym Programie Rewitalizacji. W szczególności chodzi tu o realizację Programu Remontu Kamienic w ramach którego gmina, na podstawie podjętej uchwały, będzie mogła udzielać właścicielom kamienic z centrum miasta dotacji na ich modernizację i remonty. Projekt uchwały poddany był w dniach od 16 sierpnia 2018 do 17 września 2018 konsultacjom społecznym, które miały na celu zebranie od interesariuszy uwag i propozycji zmian jej zapisów oraz opinii na temat wyznaczonego obszaru strefy.

Pełna treść wiadomości na: 1163 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola