Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rośnie boisko przy ul. Kolejowej

Data publikacji: 2018-01-10, Data modyfikacji: 2018-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 
10-01-2018 / środa Dzięki łagodnej zimie, która jest jak do tej pory wyjątkowo łagodna dla budowlańców, trwają stale prace na obiekcie sportowym przy ul. Kolejowej. Po początkowych pracach rozbiórkowych wykonano już drenaż odwadniający teren boiska i teren do niego przyległy od strony zachodniej. Jest już ułożona warstwa filtrująca płytę boiska, na którą będzie układana warstwa wegetacyjna. Wykonane jest także przyłącze wodociągowe wraz ze zmianą zasilania w wodę przyszłych obiektów strefy Dziennego Domu Pomocy i budynku sanitarnego. Do nowego przyłącza włączono również obiekty przy ul. Kolejowej, które były zasilane w wodę ze starego przyłącza przebiegającego przez teren boiska. Ułożono już kabel ziemny zasilający sztuczne oświetlenie i zamontowano fundamenty pod maszty.Aktualnie budowana jest trybuna południowa oraz wykonywane są fundamenty pod trybunę ziemną północną i boks dla kibiców gości. Wykonawca przygotowuje już warstwę wegetacyjną pod przyszły zasiew trawy.Warto wspomnieć, że prace zaplanowane do realizacji w 2017 r. zostały wykonane w 100%, a nawet prowadzone są z pewnym wyprzedzeniem. Obecnie gmina przygotowuje niezbędną specyfikację do ogłoszenia przetargu na realizację na tym terenie budynku wielofunkcyjnego z przeznaczeniem na Dzienny Dom Pomocy oraz zaplecze sportowe i budynek sanitarny.

Pełna treść wiadomości na: 917 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola