Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja z I sesji Rady Miejskiej

Data publikacji: 2018-11-23, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
23-11-2018 / piątek 22 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Miejskiej nowej kadencji. Porządek obrad przewidywał wręczenie przez przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej radnym i nowemu burmistrzowi - Panu Sławomirowi Plisowi, zaświadczeń o wyborze, ślubowanie nowo wybranych radnych oraz burmistrza a także wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Przewodniczącym Rady Miejskiej wybrany został Pan Dariusz Stachowicz, wiceprzewodniczącymi Marcin Buczek i Radosław Śpiewak. Na sesji obecny był m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy, opolskich szkół i innych instytucji a także mieszkańcy gminy. Obecna, VIII kadencja Rady Miejskiej w Opolu Lubelski potrwa do 2023 roku. Filmowa relacja z wydarzenia:

Pełna treść wiadomości na: 1187 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola