Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Program Remontu Kamienic - spotkania konsultacyjne

Data publikacji: 2017-11-28, Data modyfikacji: 2017-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
28-11-2017 / wtorek W piątek 24 listopada w Opolu Lubelskim odbyło się spotkanie konsultacyjne wielobranżowej koncepcji architektoniczno-budowlanej remontu kamienic ścisłego centrum miasta, opracowanej, przez firmę Ecokube Sp. z o.o.. Na spotkaniu, oprócz wspomnianej koncepcji, przedstawione zostały także ogólne zasady dofinansowania lub możliwości udzielania dotacji na remonty kamienic. W spotkaniu które odbyło się w sali Muzeum Multimedialnego przy ul. Strażackiej 1 w Opolu Lubelskim brali udział mieszkańcy, właściciele kamienic objętych programem a także architekci – autorzy projektu programu, oraz Pan Hubert Mącik - eksperta ds. opinii konserwatorskich, Pan Rafał Garpiel - eksperta ds. komunikacji i przedstawiciele Gminy Opole Lubelskie. Jednocześnie dzień później, w sobotę 25.11.2017, właściciele kamienic mogli skorzystać) z indywidualnych konsultacji z architektami i ekspertem ds. opinii konserwatorskich oraz wniesienia uwag/opinii w zakresie przyjętych rozwiązań (indywidualne konsultacje odbyły się w Centrum Obsługi Inwestora – ul. Strażacka 8, Opole Lubelskie). Głównym celem opracowania Programu Remontu Kamienic jest utworzenie mechanizmów i warunków umożliwiających rewitalizację wartościowych kulturowo i ekonomicznie kamienic miasta w celu odzyskania lub podwyższenia ich wartości funkcjonalnej, technicznej, ekonomicznej i kulturalnej. Program Remontów Kamienic zawiera w szczególności koncepcję architektoniczno-budowlaną remontu kamienic zlokalizowanych w Opolu Lubelskim oraz przygotowanie rozwiązań koncepcyjnych w zakresie elewacji budynków, izolacji przeciwwilgotnościowych, ich termomodernizacji, wymiany stolarki okiennej, stolarki drzwiowej, pokryć dachowych, elementów architektury zewnętrznej budynków, projektów szyldów, numeracji porządkowej budynków, kolorystyki elewacji. Do wykonawcy programu należeć będzie także przygotowanie koncepcji architektonicznej remontu poszczególnych kamienic pod kątem ich dalszego wykorzystania przez indywidualnych właścicieli. „Wszystkie elementy projektu przygotowującego Opole do właściwej rewitalizacji szczegółowo konsultujemy z mieszkańcami a także osobami najmocniej zainteresowanymi danym wycinkiem rewitalizacji. Mam nadzieję, że nasze propozycje zawarte w programie, takie jak np. dotacje do remontu elewacji kamienic czy możliwość skorzystania z gotowych koncepcji wykonania elewacji danej kamicy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców” mówi Dariusz Wróbel – burmistrz Opola Lub.. Program Remontu Kamienic historycznego centrum miasta Opola Lubelskiego powstał w ramach projektu „Opole Lubelskie -do dotknięcia, do zasmakowania- przygotowanie gminy Opole Lubelskie do rewitalizacji gospodarczo-społecznej obszarów zdegradowanych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020”. Do pobrania: ZałącznikWielkość Prezentacja - Program Remontu Kamienic 9.09 MB

Pełna treść wiadomości na: 876 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola