Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Policjanci i Burmistrz rozdali dzieciom odblaski

Data publikacji: 2018-02-23, Data modyfikacji: 2018-02-24
A A AWydrukDrukuj  
 
23-02-2018 / piątek "Nie daj zabić się ciemności. Świeć odblaskiem" to akcja Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskem skierowana głównie do najmłodszy mieszkańców powiatu opolskiego. Głównym celem akcji jest wyposażenie dzieci i młodzież w elementy odblaskowe, które niejednokrotnie mogą korzystajęcym z poboczy dróg po zmroku uratować zdrowie i życie. Do akcji przystępiła nasza gmina, która w ramach akcji zakupiła dla dzieci odblaski. 23 lutego Dariusz Wróbel Burmistrz Opola Lubelskiego wraz z inicjatorami akcji - opolskimi policjantami z Komendantem Powiatowym insp. Krzytsztofem Oszustem odwiedzili opolskie szkoły podstawowe - SP Nr 1 i SP Nr 2 i wręczyli dzieciom zakupoione odblaski. Pomogli im w tym dyrektorzy szkół i nauczyciele. W swoich wystąpieniach wyjaśniali dzieciom ideę akcji, jak ważne jest, aby były dobrze widoczne na drodze po zmroku i jak prawidłowo umieścić odblaski na ubraniu czy plecaku.

Pełna treść wiadomości na: 948 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola