Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opolski Topór 2017 przyznany - przedsiębiorcy nagrodzeni

Data publikacji: 2017-12-14, Data modyfikacji: 2017-12-14
A A AWydrukDrukuj  
 
14-12-2017 / czwartek Dziewiąty już raz Burmistrz Opola Lubelskiego wręczył swoje nagrody dla najbardziej aktywnych społecznie przedsiębiorców z terenu Gminy Opole Lubelskie. Uroczystość odbyła się 13 grudnia 2017 roku w Opolskim Centrum Kultury. Wśród gości pojawili się m.in. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta , Starosta Opolski Zenon Rodzik i oczywiście zaproszeni przedsiębiorcy z Gminy Opole Lubelskie. Całe wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego. Zanim wręczono nagrodę główną – Opolski Topór, odbyła się dekoracja młodzieży biorącej udział w programie edukacyjnym dotyczącym marketingu produktów lokalnych „Owocna komunikacja”. Brali w nim udział uczniowie szkół z Opola Lubelskiego i z Kluczkowic. Zajęcia w ramach projektu kształtowały postawy twórcze, przedsiębiorcze, prowadzone w formie ćwiczeń, warsztatów, wymagały  indywidualnej pracy ucznia po lekcjach oraz prowadzone były w ścisłej praktycznej współpracy z przedsiębiorcami opolskimi. Program zakończony zostały konkursem na najbardziej kreatywny pomysł reklamy dla wybranego produktu lokalnego i jej realizację. Podczas Toporów publiczność miała okazję także zobaczyć zrealizowane filmy. W nagrodę wszyscy uczestnicy programu pojadą na ufundowaną przez burmistrza wycieczkę do Warszawy. Nowością na tegorocznej gali było wręczenie nagrody dla społecznika roku. Został nim instruktor Opolskiego Centrum Kultury – Paweł Januszek, zaangażowany w wiele akcji charytatywnych, twórca opolskiego internetowego Radia Progres. Swoje wyróżnienie drugi rok z rzędu przyznało Stowarzyszenie Owocne Inwestycje. Tym razem Laur Przedsiębiorczości trafił do Anny Pyć i Gospodarstwa Rybackiego Pstrąg Pustelnia. Laureatem tegorocznego kryształowego Opolskiego Topora została firma FruVitaLand. Nagrodę specjalną otrzymała firma Agent – Service a wyróżnienia powędrowały do firm Kościuszko Catering i Macieja Gołębiowskiego, firmy Transport Towarowo Osobowy Wiesława Kruka i do Powiatowego Banku Spółdzielczego w Opolu Lubelskim. „Uważam, że tego typu wydarzenia są bardzo potrzebne. Pokazują, że dostrzegamy i doceniamy wkład jaki miejscowi przedsiębiorcy wnoszą w rozwój lokalnych inicjatyw czy wydarzeń kulturalnych. Same nagrody są może bardziej symboliczne ale myślę, że bardzo istotny jest tu też walor integracyjny takich spotkań. Raz w roku możemy się wspólnie spotkać, porozmawiać, ale też zaprezentować przedsiębiorcom efekty naszych działań na rzecz rozwoju lokalnych firm” mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lub. Uroczystość zakończył występ Macieja Damięckiego z zespołem.  

Pełna treść wiadomości na: 891 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola