Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opole Lubelskie liderem w zakresie profilaktyki grypy

Data publikacji: 2018-09-14, Data modyfikacji: 2018-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 
14-09-2018 / piątek Pani Jadwiga Adamczyk, Przewodnicząca Rady Seniorów i pomysłodawczyni akcji Grypa 65+ w Opolu Lubelskim 12 września odebrała nagrodę przyznaną Gminie Opole Lubelskie przez Fundację Nadzieja dla Zdrowia. We wrześniu w Warszawie odbyła się X-ta Debata Flu Forum, podczas której spotkali się przedstawiciele instytucji zdrowia publicznego, autorytety medyczne, pracownicy ochrony zdrowia, władze samorządowe, pracodawcy oraz media. Podczas wydarzenia eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy nagrodzili samorządy, które realizują programy zdrowotne z zakresu profilaktyki grypy. Wśród nich znalazło się Opole Lubelskie. W debacie uczestniczyła Pani Jadwiga Adamczyk – pomysłodawczyni i akcji darmowych szczepień dla seniorów w Gminie Opole Lubelskie. Pani Jadwiga odebrała także statuetkę „Lider w zakresie profilaktyki grypy”. „To już drugie podobne wyróżnienie dla samorządu Opola Lubelskiego za naszą akcję. Poprzednio zostaliśmy nagrodzeni jako „Nowy Lider” a teraz miałam przyjemność odbierać statuetkę dla „Lidera” profilaktyki grypy. Najważniejsze jednak nie są nagrody, a to, że program funkcjonuje cyklicznie już od czterech lat i cieszy się dużą popularnością wśród naszych seniorów” – mówi Pani Jadwiga Adamczyk. Samorządy Opola Lubelskiego od czterech lat realizuje i finansuje program Grypa 65+ zainicjowany przez opolską Społeczną Radę Seniorów. Dzięki niemu ok. 300 mieszkańców w wieku 65+ zyskuje dostęp do darmowych szczepień przeciwko grypie. Aktualnie trwa czwarta edycja programu. Aktywności podjęte przez nagrodzonych podczas tegorocznego Flu Forum przyczyniają się do popularyzacji szczepień przeciw grypie. Działania samorządów mobilizują również inne jednostki do wdrażania projektów walki z grypą. Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy liczą na to, że samorządy będą kontynuowały promocję profilaktyki grypy i zachęcały mieszkańców do szczepienia – szczególnie osoby leczące się z powodu przewlekłych chorób układu krążenia, układu oddechowego oraz cukrzycy, seniorów, dzieci i kobiety w ciąży. „Samorządy terytorialne najlepiej znają potrzeby swoich mieszkańców. Co więcej, bardzo często same ponoszą konsekwencje grypy płacąc za leczenie jej powikłań, które często wymagają hospitalizacji. Doceniając społeczny aspekt profilaktyki grypy działają z coraz większym zaangażowaniem. Grypa to groźna choroba, dlatego każdego roku wyróżniamy pracę lokalnych władz w zakresie zwalczania grypy. Dzięki programom realizowanym przez samorządy, co roku w całej Polsce zostaje zaszczepionych ok. 200 tys. osób, w tym głównie osoby z grup ryzyka” – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.  

Pełna treść wiadomości na: 1114 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola