Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odbiór popiołu - zmiany

Data publikacji: 2019-01-04, Data modyfikacji: 2019-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 
04-01-2019 / piątek Od stycznia 2019 roku na terenie miasta Opole Lubelskie nastąpią zmiany w odbiorze popiołu paleniskowego w zabudowie jednorodzinnej, które polegać będą na tym, że mieszkańcy  wyposażeni  zostaną dodatkowo przez Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o. o, w worki koloru czarnegoz napisem „popiół” (odbiór  worków  możliwy jest również w UM w Opolu Lubelskim, pok. nr 117). Zmiany mają na celu usprawnienie systemu odbioru oraz wykluczenie różnych nietypowych metod wystawiana popiołu tj.: wiadra, beczki, wanny, itp. System workowy ograniczy pylenie podczas załadunku oraz poprawi komfort odbioru. Pracownicy firmy odbierającej odpady zgłaszali uwagi,że gorący popiół wystawiany jest w niedostosowanych do tego pojemnikach prosto po wydobyciu z paleniska. Prosimy o niestosowanie takich metod, ponieważ może to spowodować poparzenie pracowników oraz zapalenie się odpadów znajdujących się w śmieciarce.SPOSÓB POSTĘPOWANIA Z POPIOŁEM PALENISKOWYM:- wystawianie wystudzonego odpadu w worku foliowym koloru czarnego- popiół odbierany będzie w dniu odbioru odpadów zmieszanych- popiół wystawiany w inny sposób (wiadra, wanny, beczki) ze względu na utrudniony załadunek i pylenie nie będzie odebrany

Pełna treść wiadomości na: 1225 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola