Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe nawierzchnie dróg gminnych jeszcze w tym roku

Data publikacji: 2017-10-11, Data modyfikacji: 2017-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
11-10-2017 / środa Wyłoniono wykonawców w przetargu na przebudowę czterech odcinków dróg gminnych. Przetarg podzielony był na trzy części. W pierwszej dotyczył wykonania drogi gminnej w miejscowości Jankowa – Pomorze o długości 1,2 km. Zadanie obejmuje wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego a także wykonanie oznakowania pionowego drogi i poboczy ziemnych z obu stron. W przetargu na tę część wpłynęły 3 oferty z których najkorzystniejszą złożyła firma PPTHU ROLBUD i Kopalnia piasku Roman Madejek z Chodla. Zaoferowano wykonanie inwestycji za kwotę 681 946,35 zł. Partnerem gminy przy tej inwestycji są Lasy Państwowe które dofinansują budowę drogi kwotą 300 000 zł. „Dzięki realizacji tej inwestycji wykonana kilka lat temu „schetynówka” łączącą Kazimierzów z Pomorzem zostanie przedłużona praktycznie do ulicy Pomorskiej i Szkolnej w Opolu. Dzięki temu zyskamy w całości pokryty asfaltem ciąg komunikacyjny który będzie mógł także służyć mieszkańcom jako bardzo malownicza, wygodna i bezpieczna trasa rowerowa” mówi Dariusz Wróbel, Burmistrz Opola Lubelskiego.W drugiej części przetargu wyłoniono wykonawcę przebudowy odcinków  dróg Wandalin – Widły o długości 643 m oraz ul. Krzywej i Cichej na odcinku o łącznej długości 317 m. Do tej części przetargu przystąpiły dwie firmy i ponownie najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ROLBUD. Koszt zadania wyniesie 344 198,88 zł. Do trzeciej części przetargu odnoszącej się do wykonania przebudowy drogi stanowiącej łącznik pomiędzy ulicą Zagrody a ulicą Rybacką w Opolu Lubelskim przystąpiła jedna firma – EKO-DROGPOL z Urzędowa i to jej zostało powierzone wykonanie inwestycji której koszt wyniesie 142 995,00 zł. Łącznik zostanie wykonany z kostki brukowej na długości 252 metrów i szerokości 2,5m. Burmistrz podpisał już umowy na wykonanie wszystkich trzech części zamówienia.  Wykonawcy mają czas na wykonanie inwestycji do 20 listopada 2017 roku.

Pełna treść wiadomości na: 829 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola