Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mój region, moje marzenia

Data publikacji: 2018-04-09, Data modyfikacji: 2018-04-10
A A AWydrukDrukuj  
 
09-04-2018 / poniedziałek W środę, 4 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Skokowie Burmistrz Opola Lubelskiego wręczył nagrody trzem uczennicom które zostały laureatkami konkursu plastycznego organizowanego przez Komitet Regionów pt. „Mój region, moje marzenia”. Ich prace zostały wydrukowane na specjalnych pocztówkach oraz w publikacji a także prezentowane były w ramach wystawy prac konkursowych podczas sesji plenarnej Komitetu Regionów w Brukseli. Celem konkursu plastycznego było zaangażowanie dzieci w kreatywne ćwiczenia, aby wyraziły swoje marzenia o swoich regionach w kontekście europejskim. Konkurs pozwalał na pełną swobodę wypowiedzi i wspierał ich kreatywność oraz innowacyjne pomysły wyrażane przez sztukę. Dzieci mogły wyrazić swoje marzenia o swoich regionach, ich szkołach, ich życiu, ich przyjaciołach, ich rodzinach w kontekście Europy, proszone były również o krótki opis wizji przedstawionej w rysunkach (w nie więcej niż w 100 słowach). W konkursie brały udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat ze szkoły podstawowej. Wyróżnione uczennice to Natalia Winiarz  (10 lat), Magdalena Dudek (12 lat) i Gabriela Śliwińska (11 lat). Ich udział w konkursie był możliwy dzięki nominowaniu do konkursu szkoły w Skokowie przez Burmistrza Dariusza Wróbla, który jest także członkiem Komitetu Regionów. Podobny konkurs odbywał się już po raz trzeci, poprzednio burmistrz zaprosił do udziału w konkursie Szkołę Podstawową Nr 1 i Nr 2 w Opolu lubelskim.

Pełna treść wiadomości na: 989 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola