Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Limity odbioru odpadów BIO. PSZOK także we wtorki

Data publikacji: 2018-04-11, Data modyfikacji: 2018-04-13
A A AWydrukDrukuj  
 
11-04-2018 / środa W związku z coraz większą ilością odpadów biodegradowalnych powstających podczas pielęgnacji przydomowych terenów zielonych przypominamy, że zgodnie z wprowadzonym Uchwałą Nr XXXV/242/2017 Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim ,,Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Opole Lubelskie” odpady biodegradowalne pochodzenia roślinnego  (trawa, gałęzie, liście itp.) odbierane będą wyłącznie w limicie do trzech worków z nieruchomości na każdy odbiór.    Pozostałe ilości odpadów zielonych właściciele nieruchomości mają obowiązek dostarczyć we własnym zakresie do PSZOK-u, za co nie pobierana jest dodatkowa opłata.Przypominamy również, że jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów biodegradowalnych pochodzenia roślinnego jest ich kompostowanie w przydomowych kompostownikach, dzięki czemu uzyskamy bardzo cenny nawóz do nawożenia roślin ogrodowych, który w sposób naturalny użyźni glebę. Informujemy również, że od 1 kwietnia bieżącego roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdujący się w Ożarowie Drugim jest czynny w każdy wtorek w godzinach 9.00 – 17.00.  Dodatkowy dzień odbioru obowiązuje w okresie od kwietnia do października włącznie. Niezmiennie PSZOK będzie otwarty w soboty w godz. 7.00 – 15.00, za wyjątkiem dni świątecznych ustawowo wolnych od pracy.    W ramach opłaty do PSZOK przyjmowane są takie odpady jak:     • odpady niebezpieczne w tym m in.: baterie, akumulatory, żarówki, świetlówki, opakowania po farbach, pojemniki po aerozolach, materiały fotograficzne, tusze do drukarek, tonery, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny-kompletny,    • odpady wielkogabarytowe: meble, kanapy, fotele, drzwi, stolarka okienna, armatura łazienkowa, gruz budowlany i rozbiórkowy powstający w gospodarstwach jednorodzinnych przy pracach budowlanych, na wykonanie których nie jest wymagane zgłoszenie lub pozwolenie na budowę,    • pozostałe odpady selektywne zebrane: zużyte opony, odpady zielone (w szczególności trawa, gałęzie i liście), popioły z palenisk.PSZOK nie przyjmuje odpadów pochodzących z działalności gospodarczej.

Pełna treść wiadomości na: 993 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola