Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konferencja sadownicza LODR

Data publikacji: 2019-01-07, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
07-01-2019 / poniedziałek W poniedziałek 7 stycznia, w Opolskim Centrum Kultury odbyła się konferencja sadownicza zorganizowana przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Zespół Doradztwa Rolniczego w Opolu Lubelskim przy współudziale firm Bayer CropScience, Agricola sp. z o.o. oraz Yara Poland. Konferencję prowadził Henryk Piłat – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Opolu Lubelskim. W konferencji wzięli udział m.in. Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i Starosta Opolski – Dariusz Piotrowski. Program konferencji zawierał prelekcje na temat strategii ochrony przed najważniejszymi patogenami jabłoni w 2019 roku, tematykę związaną z nawadnianiem sadów i jagodników. Ponadto wygłoszona została prezentacja na temat „Wapń, jako składnik pokarmowy regulujący jakość owoców” a doradcy PZDR-OL przybliżyli uczestnikom założenia programu „Czyste powietrze”.

Pełna treść wiadomości na: 1231 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola