Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Opole Lubelskie laureatem konkursu Business Excellence 2018

Data publikacji: 2018-06-29, Data modyfikacji: 2018-06-30
A A AWydrukDrukuj  
 
29-06-2018 / piątek 7 czerwca 2018 odbyła się Finałowa Gala Programu Promocji Gmin BUSINESS EXCELLENCE 2018. Dariusz Wróbel Burmistrza Opola Lubelskiego odebrał prestiżową nagrodę dla naszej gminy. W kategorii gmin miejsko-wiejskich gmina Opole Lubelskie  zdobyła I miejsce i otrzymała tytuł  Laureata Programu Promocji Gmin BUSINESS EXCELLENCE 2017/2018. Doceniana została przede wszystkim współpraca gminy z przedsiębiorcami, stworzone warunki dla inwestorów i promocja lokalnego biznesu. Nagrody przyznawane w ramach BUSINESS EXCELLENCE to wyróżnienie dla gmin, które przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i promocji województwa lubelskiego. W tegorocznej VII edycji programu nagrodzonych zostało 14 gmin. Zdaniem organizatora konkursu w ostatnich latach gminy zrobiły ogromne postępy, zrealizowały wiele projektów inwestycyjnych, infrastrukturalnych i prośrodowiskowych. Wykazują one nie tylko dbałość o mieszkańców, ale także o środowisko naturalne czy zabytki. Oferują atrakcyjne warunki i bardzo skutecznie pozyskują nowych inwestorów. „Wcześniej kapituła konkursu trzykrotnie wyróżniała Opole Lubelskie w kategoriach Gmina Przyjazna Inwestorom i Gmina Przyjazna Mieszkańcom. Bardzo się cieszę, że tym razem doceniono nas za całokształt działań i przyznano nam tytuł laureata konkursu” mówi Burmistrz Dariusz Wróbel. W gali udział wzięło ponad 150 osób, m.in. przedsiębiorcy i przedstawiciele samorządów z całego województwa oraz wielu innych instytucji. Gala została uświetniona przez artystów Teatru Muzycznego, którzy przygotowali dla uczestników recital zatytułowany "Powróćmy jak za dawnych lat..."

Pełna treść wiadomości na: 1067 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola