Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ceny za wodę i ścieki najniższe w kraju

Data publikacji: 2018-09-14, Data modyfikacji: 2018-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 
14-09-2018 / piątek Według rankingu firmy Curulis – Doradztwo Samorządowe opublikowanego 10 września bieżącego roku,  mieszkańcy Opola Lubelskiego łącznie za wodę i ścieki płacą najmniej w kraju. W rankingu uwzględniono i porównano ceny opłat wśród wszystkich 339 miast powiatowych w Polsce w 2018 roku. Cena wody i ścieków uwzględniona w rankingu wynosi w Opolu Lubelskim 6,37 zł za 1 metr3. Dla porównania w ostatnich w rankingu Mysłowicach stawka ta to 17,63 zł. „Niskie ceny za wodę i ścieki są możliwe przede wszystkim dzięki konsekwentnym i systematycznym działaniom których celem było i jest dyscyplinowanie kosztów związanych z oczyszczaniem ścieków, wydobyciem  i dystrybucją wody. Aby taki trend utrzymać inwestujemy w urządzenia o niskiej energochłonności, wykorzystujemy odnawialne źródła energii. Przykładem może tu być realizowany aktualnie projekt unijny w ramach którego na czterech ujęciach wody w gminie oraz na oczyszczalni ścieków instalowane są ogniwa fotowoltaiczne. Nie bez znaczenia jest też wysoka kultura organizacyjna operatora którym jest Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o.” mówi Burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel. Pełny ranking zawiera oszacowanie rocznych kosztów, jakie obciążają przeciętną polską rodzinę z zakresu usług komunalnych, w pięciu obszarach: zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, odbiór odpadów komunalnych, opłaty za korzystanie z komunikacji publicznej oraz opłaty za strefy płatnego parkowania. Opole Lubelskie zostało liderem rankingu cząstkowego prezentującego zestawienie cen za wodę i ścieki. W rankingu ogólnym, uwzględniającym wszystkie obszary, Opole Lubelskie znalazło się na 5 miejscu w województwie Lubelskim i na 78 pozycji wśród wszystkich 339 miast w kraju. Pełną treść rankingu wraz z opisem przyjętej metodologii oceniania miast można ściągnąć ze strony www.curulis.pl.

Pełna treść wiadomości na: 1113 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola