Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budżet Obywatelski 2019

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
03-09-2018 / poniedziałek 3 września rusza kolejna edycja programu konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Po raz kolejny mieszkańcy Opola Lubelskiego zdecydują jakie inwestycje zostaną zrealizowane w mieście w ramach następnej edycji budżetu. W tym roku postanowiono zwiększyć wielkość środków przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego na 120.000 zł w roku budżetowym 2019. W ramach Budżetu Obywatelskiego mogą zostać zrealizowane projekty inwestycyjne służące mieszkańcom całej gminy, wykazujące  znaczenie i korzyści społeczne. Zgłaszanie zadań  będzie możliwe w terminie od 3 września do 28 września 2018 roku, na formularzach, których wzory znajdują się poniżej. Powołany przez Burmistrza Opola Lubelskiego Miejski Zespół ds. Konsultacji Budżetu Obywatelskiego do 8 października dokona oceny formalnej zgłoszonych projektów i  opracuje listę projektów, która zostanie dopuszczona pod głosowanie. Głosowanie na projekty będzie miało miejsce w okresie od 15 do 26 października 2018 roku, w dni robocze w godzinach pracy jednostek. Mieszkańcy będą mogli zagłosować za pomocą kart do głosowania, na których będą wybierali jedno wskazane przez siebie zadanie  do realizacji. Ustalenie wyników głosowania nastąpi do 5 listopada 2018 roku a  projekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2019 rok. Do pobrania: ZałącznikWielkość zarzadzenie_w_sprawie_przeprowadzenia_spolecznych.doc64 KB zadania_gminy.docx14.37 KB zal._nr_1_formularz_zgloszenia_projektu_inwestycyjnego.doc78.5 KB cennik_budzet_obywatelski.docx14.47 KB

Pełna treść wiadomości na: 1093 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola