Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

25 lat Chóru Cantata

Data publikacji: 2018-12-17, Data modyfikacji: 2018-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 
17-12-2018 / poniedziałek 15 grudnia opolski Chór Cantata obchodził uroczysty jubileusz dwudziestu pięciu lat istnienia. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, Starosta Opolski Dariusz Piotrowski, rodziny członków chóru a także zaprzyjaźnione z Cantatą zespoły chóralne – Corda Cantando z Karczmisk, Szczygiełki Feniks z Poniatowej oraz Chór Parafialny z Opola Lubelskiego. Chór „Cantata” powstał w październiku 1993r. przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Opolu Lubelskim. Założycielką i pierwszym dyrygentem chóru była Pani Krystyna Solis. Aktualnie dyrygentem chóru jest Krystyna Piłat - od 13 lat związana z „Cantatą”, jako jej członek, II dyrygent oraz dyrygent. W ciągu 25 lat swojej działalności Chór Cantata występował kilkaset razu, koncertując w tak prestiżowych miejscach jak Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie oraz w tamtejszej Bazylice Mariackiej. Podczas uroczystości Burmistrz Opola Lubelskiego wręczył także założycielce chóru – pani Krystynie Solis medal Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

Pełna treść wiadomości na: 1215 at opolelubelskie.pl
UM Opole Lubelskie, Źródło artykułu: opolelubelskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski lubelskie

  Powiat opolski - powiat w Lubelszczyźnie mający siedzibę w Opolu Lubelskim. Zaliczamy do niego gminy: Opole Lubelskie, Poniatowa, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Wilków.

  Powiat cechuje się typowo rolniczym charakterem. Jego gospodarka opiera się na przemyśle związanym z przetwarzaniem tego, co urodzi ziemia, czyli owoców, warzyw i chmielu.

  Oko cieszy środowisko naturalne. Wąwozy dochodzące do kilku kilometrów długości i sięgające nawet 25 metrów wgłąb terenu, spotkamy we Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym. To nie wszystko, park posiada bowiem urozmaiconą rzeźbę terenu. Napotkamy w nim wydmy, wypełnione torfem niecki, a także będziemy mieli okazję przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W drugim z parków – Kazimierskim Parku Krajobrazowym natkniemy się na jedną z atrakcji, których niewiele w naszym kraju. Mowa o utworzonej w 1992 roku Strefie Ochrony Źródliskowej Rzeki Jaworzanki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola